top of page

Grupo La Ruta del Jade

Público·11 miembros

Gry Strategiczne


Remake kultowej gry strategicznej typu city builder wydanej w 1999 roku. W Pharaoh: A New Era zawarto zarówno podstawową wersję tej produkcji, jak i dodatek zatytułowany Kleopatra: Królowa Nilu. Na potrzeby gry odświeżono grafikę, soundtrack oraz interfejs.
Gry strategiczneOryginalna hybryda gry strategicznej i logicznej, w której przywracamy życie na pustkowiach. W Terra Nil nawadniamy glebę, przywracamy bioróżnorodność i sprowadzamy dzikie zwierzęta na odświeżane tereny, tworząc w ten sposób samodzielne, tętniące życiem ekosystemy.


Kolejny rozdział epickiej serii strategicznej Total War, zapoczątkowanej i rozwijanej przez studio Creative Assembly. Po kilku sequelach (jak Medieval, Shogun czy Rome) autorzy postanowili skupić się na zupełnie nowym bohaterze oraz właściwym mu okresie historycznym. Akcja gry toczy się na przełomie IV i V wieku n.e., a my śledzimy losy chylącego się ku upadkowi Cesarstwa Rzymskiego, pochłoniętego walką z barbarzyńskimi plemionami Hunów i Wizygotów.


Gry strategiczne zazwyczaj mogą nam się kojarzyć przede wszystkim z budowaniem. W końcu w grach tego typu najczęściej rozbudowujemy róznego osady czy miasta. Rozrywka w tego typu tytułach opiera się często na prostym schemacie: zbierz zasoby, rozbuduj wioskę/bazę, rekrutuj armię i zaatakuj wroga. Jednak wśród gier strategicznych mamy też tytuły, które wyłamują się z tych założeń.


Druga część cyklu cechuje się bardzo dopracowanym balansem i systemem rozgrywki, przyjemną oprawą wizualną i szeroką gamą trybów gry. Do tych zaliczamy tryby skirmish: od 1 vs 1 do 4 vs 4 i Free-for-all, oraz tryby kooperacyjne: archon mode, w którym dwóch graczy kontroluje jedną bazę oraz co-op w misjach fabularnych przeciwko sztucznej inteligencji.Po latach ciągłych aktualizacji i rozwoju znaczna część gry stała się zupełnie darmowa. Wszystkie zmiany wtłoczone przed premierą najnowszego dodatku są dostępne w tak zwanej edycji startowej, którą można pobrać poprzez aplikację Blizzarda (kiedyś zwaną battle.net). Pozwala nam to na gry rankingowe w systemie Heart of the Swarm oraz dostęp do gier co-op. Dodatkowo istnieje wiele modów do gry w tak zwanym StarCraft Arcade. Możemy tam znaleźć między innymi Mod StarCrafts, który lekko upraszcza grę i dodaje do niej dużo kolorów.StarCrafta 2 polecam każdemu, kto chciałby spróbować swoich sił z solidnym RTS-em. Niezależnie od tego, czy jesteście nowi w gatunku, czy już wprawieni w rozgrywkę. Przyznam jednak i ostrzegę, że nie jest to gra prosta. Dla niektórych osób granie w StarCrafta 2 może okazać się bardziej stresujące, niż relaksujące. Istnieje bardzo duży nacisk na ciągłą aktywność i podzielność uwagi. Nie należy się jednak poddawać. Internet jest pełen różnorodnych poradników i instruktaży, które pomogą wam zrozumieć tajniki strategicznej rywalizacji w kosmosie.


Gry strategiczne opierają się na odpowiednim myśleniu i planowaniu. Gracz musi zaplanować akcje przeciwko wrogom, aby zredukować jego siły zbrojne. Kluczem do zwycięstwa jest lepsza od przeciwnika strategia. Mniejszą rolę odgrywa tu przypadek.


Gry strategiczne są za to w pewnej mierze podobne do gier fabularnych. Mianowicie, zarówno w jednych, jak i w drugich kieruje się postaciami o różnych właściwościach. Gry fabularne oferują jednak niewielką liczbę jednostek, podczas gdy w grach strategicznych mamy do dyspozycji większą liczbę postaci.


Gry strategiczne umożliwiają graczowi kontrolę nad jednostkami zgromadzonymi na polu walki. Każda z postaci ma określone wady i zalety, w zależności od gry gracz ma do dyspozycji więcej lub mniej rodzajów jednostek. Rozgrywka zazwyczaj polega na rozwiązaniu konfliktu między między zbiorowiskami lub pojedynczymi postaciami. Poszczególni bojownicy różnią się szybkością przemieszczania się i innymi możliwościami, liczbą żyć i wytrzymałością na rany. Używa się ich głównie w celach bojowych, jednak mogą posłużyć także jako pomoc w transporcie innych jednostek lub w przeprowadzeniu zwiadu. Jeśli jakaś jednostka ulegnie zniszczeniu, gracz traci korzyści płynące z jej posiadania. Większość gier strategicznych umożliwia budowę nowych jednostek.


Gracz może także rozlokować jednostki na wybranym terenie. Niektóre gry strategiczne opierają się na prowadzeniu dyplomacji lub działalności szpiegowskiej. Najważniejszym elementem rozgrywki jest jednak walka zbrojna urozmaicająca konflikt.


Akcja gier strategicznych może rozgrywać się w różnych miejscach. Działania mogą być prowadzone na morzu (morskie gry strategiczne) lub w kosmosie (kosmiczne gry strategiczne). Wydarzenia gier strategicznych mogą być także osadzone w realiach historycznych, np. II wojny światowej lub wojen napoleońskich. Można wyróżnić także gry umiejscowione w świecie fantasy.


Na dzisiejszym rynku pracy w wielu branżach pracodawcy potrzebują osób nastawionych na realizację celu. Osoby grające w gry strategiczne mają pewną przewagę nad innymi. Koncentracja i nastawienie na realizację wyznaczonego zadania nie jest dla nich niczym nowym. Są one niezbędne firmach, w których oczekuje się od pracownika określonych wyników pracy i realizacji wyznaczanych planów.


Gry strategiczne są doskonałym narzędziem do kształtowania umiejętności planowania zadań, zarządzania oraz kierowania zespołem ludzi. Wszystkie ruchy muszą być bowiem dokładnie przeanalizowane. Każdy gracz stara się przewidzieć jakie będą długoterminowe skutki podejmowanego przez niego w danej chwili działania. Z podobnymi problemami w życiu realnym mierzą się osoby na stanowiskach kierowniczych.


Gry przeglądarkowe to darmowe gry, wymagające jedynie zainstalowanej przeglądarki z dostępem do Internetu. Dostępne są gry o różnej tematyce, tj. strategiczne, farmerskie, przygodowe, fabularne itp. Podstawową funkcją gier komputerowych jest dostarczenie użytkownikom rozrywki. Umożliwiają oderwanie się od rzeczywistości i odpoczynek. Każda gra ma jednak pewną wartość. Gracz dowiaduje się nowych rzeczy o świecie i polepsza swoje umiejętności. Sytuacja taka ma miejsce głównie w przypadku gier strategicznych. Poniżej prezentujemy ciekawe gry strategiczne na przeglądarkę.


Gry strategiczne przeglądarkowe należą do najbardziej popularnych gier. Do tej grupy zaliczamy między innymi Forge of Empires. Gra ukazała się w 2012 roku i nieprzerwanie cieszy się popularnością wśród graczy. Zacznij grać i przenieś się do roku 5000 p.n.e. do epoki kamienia jako wódz niewielkiej osady. Zadaniem gracza jest rozwój miasta oraz przejście przez poszczególne etapy rozwoju cywilizacji. Gra wyróżnia się wyjątkową oprawą wizualną oraz liczną społeczność graczy z różnych zakątków świata.


Producenci urządzeń mobilnych umieszczają w smartfonach ekrany o coraz wyższych przekątnych. Dla użytkowników oznacza to przede wszystkim wygodną konsumpcję treści, zarówno tekstowych, jak i multimedialnych. Nie da się ukryć tego, że obraz wyświetlany na większej przestrzeni roboczej jest zwyczajnie czytelniejszy i przyjemniejszy w odbiorze. Dotyczy to również gier. O ile ściganki, symulatory sportowe czy dynamiczne RPG całkiem sprawnie poradzą sobie na mniejszym ekranie, o tyle strategie wymagają już nieco większego panelu. Na szczęście takowe stają się standardem, co skłoniło mnie do uzupełnienia naszej serii TOP 10 gier mobilnych o wspomnianą kategorię, czyli gry strategiczne. Oto propozycje, z którymi warto spędzić jesienne oraz nadchodzące zimowe wieczory.


Wśród tytułów, które chcę Wam dziś przedstawić, znajdują się gry takie jak: Sid Meier's Civilization VI, Tropico, Plague Inc. oraz Fallout Shelter. Jak zapewne zauważycie, nie każda produkcja zasługuje na pełną przynależność do tytułowego segmentu. Dość swobodna interpretacja gatunku strategicznego w przypadku urządzeń mobilnych to pewnego rodzaju standard. Skromny ekran oraz ograniczone mechanizmy sterowania wymuszają na twórcach mniejsze lub większe ustępstwa. Myli się jednak ten, kto twierdzi, że cieszenie się tą formą rozrywki na smartfonie nie jest do końca wygodne. Inaczej nie zawsze oznacza gorzej. Nie w tym konkretnym przypadku. Co istotne, przedstawione w zestawieniu tytułu nie wymagają do działania najświeższych i najwydajniejszych podzespołów. Nawet tańsze urządzenia poradzą sobie tutaj lepiej, niż dobrze. Niemniej, jeśli zależy Wam na najwyższym poziomie doświadczeń, sprawdźcie modele z naszego TOP 10 najlepszych smartfonów do gier.


Gry strategiczne na PC to jeden z pierwszych szeroko rozpowszechnionych gatunków gier. Już w latach 90. mogliśmy zagrywać się w tytuły pokroju pierwszych hirołsów, w Diunę, Starcrafta, Warcrafta i wiele innych. Nie zapominając oczywiście o tym, że były to również złote czasy dla strategii ekonomicznych pokroju Europa Universalis, Civilization i każdego innego tytułu stworzonego przez Sida Meiera.


Gry strategiczne nie są już tak popularne, jak kiedyś: niestety próg wejścia w nie jest dosyć wysoki, a opanowanie mechanik zajmuje dłuższą chwilę. Przez to gracze naturalnie zaczęli odchodzić w kierunku gier dających satysfakcję szybciej. To oznacza, że rynek gier strategicznych na PC nie jest tak bogaty, jak kiedyś, ale wciąż ma się dobrze. Świadczy o tym nieustająca popularność Starcrafta jako e-sportu.


Omawiając gry strategiczne, PC jest domyślną platformą. Chociaż zdarzają się pojedyncze przypadki strategii na konsolach, to jednak nigdy nikomu nie udało się w sensowny sposób przełożyć sterowania myszką i klawiaturą na pada.


Fani Starcrafta w Korei Południowej spotykali się w kafejkach internetowych, żeby mierzyć się z innymi, co szybko przerodziło się w profesjonalne współzawodnictwo z transmisjami w TV. Nowa moda natychmiastowo rozprzestrzeniła się na całym świecie, a dziś to biznes generujący gigantyczne zyski. Wtedy wszystkie gry strategiczne chciały być jak Starcraft i dostać swój kawałek tortu. 041b061a72


Acerca de

¡Te damos la bienvenida al grupo! Puedes conectarte con otro...
bottom of page